Besök Masada, en forntida fästning uppe på en klippa, vandra genom naturreservatet Ein Gedi och ta ett dopp i Döda havet.
Om biljetten
- Gratis avbokning
- Avboka upp till 24 timmar innan aktiviteten och få hela beloppet återbetalat
- Boka nu, betala senare
- Flexibel på resan – boka nu, betala senare.
- Varaktighet: 12 timmar
- Kontrollera tillgänglighet för att se starttider.
- Värd eller person som hälsar välkommen
- Engelska
Höjdpunkter i recensioner från andra resenärer
Alla aktiviteter vi gjorde var fantastiska. Vi åkte med ett företag som heter Abraham tours och Nofal (osäker på stavningen) var en fantastisk och hjälpsam reseguide.
Mycket bra. Tidpunkten för allt vi skulle perfekt. personligen tror jag att vi tillbringade så kort tid på alla tre platserna. Jag var tvungen att gå för att hämta punkt men det var inte ett problem för mig. Avgångsmeddelande. Samuel föraren var fantastisk. Mycket kunnig på Döda havet (som var där jag verkligen såg fram emot att gå). Det finns många väldigt lika resor och jag ägnade evigheter åt att bestämma mig för vilken... så glad att jag gick för den här. Utmärkt allround och bra valuta för pengarna...Bra hel dag.
Välj deltagare och datum
Deltagare
Datum
Mötesplats
Vid ankomsten välkomnas du till lobbyn på Abraham Tel Aviv (Abraham Hostel).
Öppna i Google MapsViktig information
Glöm inte att ta med
- Solhatt
- Badkläder
- Handduk
- Vandringsskor
- Solkräm
- Dricksvatten
- Flippfloppsandaler
- Pass (kopia godkänns)
Viktig information
- - Viktig uppdatering: Observera att på grund av underhållsarbete kommer delar av naturreservatet Ein Gedi att vara stängt tills vidare.
- - Handdukar kan hyras (15 ILS) på mötesplatsen före avresa.
- - Observera att detta är en självguidad tur.