Dag 1:: När du anländer till Istanbul flygplats tidigt på morgonen, vänligen gå till räknarna för att självchecka in och visa ditt pass för att få ditt boardingkort. När du har fått information om ditt boardingkort går du till boardingporten och går ombord. När du har anlänt till Cappadocia Airport kommer du och din chaufför att bli upphämtade från den första gateutgången. (Det finns en skylt med ditt namn på.) Gå med i Northern Cappadocia Tour och besök Uçhisar Castle, Paşabağları, Devrent Valley, Love Valley och Avanos. Transfer till hotellet. Övernattning i Cappadocia. lunch ingår
Dag 2 : Varmluftsballongtur är valfritt för denna morgon.
Vi hämtar dig från ditt hotell för att delta i Cappadocia Tour. Besök på Göreme Panorama, Underground City, Ortahisar Castle, Red and Rose Valley, Güvercinlik Valley. Du kommer att ha lite tid att koppla av innan du tar nattbussen till Pamukkale. Natt från Cappadocia till Pamukkale buss.
dag: Detaljer: Måltider:
Dag 3. När ni kommer till Pamukkale hämtar vi er från busstationen och tar er till vilorummet där ni kan vila i 2-3 timmar. Efter att ha kopplat av i dagrummet börjar dagen med en rundtur i Pamukkale, där du kommer att upptäcka den vackra naturen och den fascinerande historien och njuta av en utsökt lunch. Efter Pamukkale-turen åker du till Kuşadası med buss. Ankomst till Kuşadası, transfer till vårt hotell och övernattning i Kuşadası.
Dag 4 Efter utcheckning från hotellet; Du kommer att bli upphämtad från ditt hotell kl 08.30 för Ephesus-turen, besöker Artemis tempel, Ephesus, Efter Ephesus-turen kommer du att bli flygtransfererad till Izmir flygplats för att flyga till Istanbul.