Njut av utsikten över Istriens västkust och den färgglada solnedgången på denna dagstur med delfinskådning från huvudhamnen i Poreč. Håll utkik efter dessa lekfulla varelser i deras naturliga miljö.
Om aktiviteten
- Gratis avbokning
- Avboka upp till 24 timmar innan aktiviteten och få hela beloppet återbetalat
- Boka nu, betala senare
- Flexibel på resan – boka nu, betala senare.
- Varaktighet: 2 timmar
- Kontrollera tillgänglighet för att se starttider.
- Guide
- Kroatiska, Italienska, Engelska, Tyska
Höjdpunkter i recensioner från andra resenärer
Denna båttur var höjdpunkten under vår vistelse i Porec! Vi hade en underbar tid i Kristofors styrelse tack vare den fantastiska besättningen och den spektakulära utsikten. Staden och dess region är vacker på avstånd, och så är havet under solnedgången. Vi fick chansen att upptäcka delfiner - en upplevelse för livet. Rekommenderar starkt detta program till alla!
resan var underbar. vi har sett en hel del delfiner, vår guide var super rolig och trevlig. det var bara perfekt. Jag skulle rekommendera det till alla!!
Välj deltagare och datum
Mötesplats
Vi möts i Porečs hamn. Leta efter båten Kristofor mellan turistbåtarna. Din guide kommer att finnas framför båten vid välkomstdisken.
Öppna i Google MapsViktig information
Glöm inte att ta med
- Solglasögon
- Kamera
- Kontanter
- Kikare
Viktig information
- Utflyktsdagarna kan ändras på grund av väderförhållanden.