Hoppa ombord på en buss och njut av en express transfer från London till Stonehenge. Upptäck stenarna i lugn och ro med en fascinerande guidad tur.
Om aktiviteten
- Gratis avbokning
- Avboka upp till 24 timmar innan aktiviteten och få hela beloppet återbetalat
- Boka nu, betala senare
- Flexibel på resan – boka nu, betala senare.
- Varaktighet: 6 timmar
- Kontrollera tillgänglighet för att se starttider.
- Värd eller person som hälsar välkommen
- Engelska
- Ljudguide ingår
- Spanska, Kinesiska, Engelska, Franska, Tyska, Italienska, Japanska, Polska, Ryska, Koreanska
Höjdpunkter i recensioner från andra resenärer
Vacker dag och det var vintersolståndsfirandet också som vi inte förväntade oss att se
Välskött turné. Buss/buss var rent och bekvämt. Det var en trevlig 2-timmarsturnering från Victoria till Stonehenge. Biljetterna överlämnades till oss av vår resekoordinator. Vi fick 2 timmar att spendera och utforska vilket jag kände var tillräckligt. 20 eller så minuter att gå runt stenar. Och lite tid att fota runt hyddorna. Och sedan gott om tid för en snabb matbit och kaffe. Resan tillbaka till Victoria var något längre på grund av trafiken. Men totalt sett en underbar och bekväm upplevelse från början. Defo rekommenderar.
Välj deltagare och datum
Mötesplats
Evan Evans finns inne i busstationen vid Gate 1.
Öppna i Google MapsViktig information
Viktig information
- Detta är en oberoende tur utan guide. Du kommer att få personliga hörlurar för att höra fascinerande insikter om Stonehenge med hjälp av en skanningsbar karta.
- Restiden mellan London och Stonehenge (ca 2 timmar åt vardera hållet) kan variera beroende på trafikförhållanden. Var uppmärksam på detta när du gör arrangemang efter turnén