Lämna Jerusalem för att besöka Masada, en forntida fästning på en klippa. Vandra genom naturreservatet Ein Gedi och ta ett dopp i Döda havet. När du flyter lätt i vattnet kan du reflektera över allt du har sett under den här actionfyllda turen.
Om biljetten
- Gratis avbokning
- Avboka upp till 24 timmar innan aktiviteten och få hela beloppet återbetalat
- Boka nu, betala senare
- Flexibel på resan – boka nu, betala senare.
- Varaktighet: 10 timmar
- Kontrollera tillgänglighet för att se starttider.
- Värd eller person som hälsar välkommen
- Engelska
Höjdpunkter i recensioner från andra resenärer
Min fru och jag åkte med vår dotter och svärson. Vi var några minuter sena att komma till ombordstigningsplatsen och busschauffören/guiden väntade nådigt på oss. Upplevelsen var mycket trevlig och vi hade gott om tid på varje plats på turnén för att göra allt vi ville göra. Vi planerar definitivt att boka framtida turer med samma företag. Det var en fantastisk dag.
Fick se saker som är svåra att ta sig till om man inte har egen bil. Även om vår chaufför var självstyrd var vår förare mycket hjälpsam, erbjöd massor av information under körningen och gav användbara instruktioner när han anlände till varje plats
Välj deltagare och datum
Deltagare
Datum
Mötesplats
När du anländer kan du gå in i lobbyn på Abraham Jerusalem (Abraham Hostel).
Öppna i Google MapsViktig information
Glöm inte att ta med
- Solhatt
- Badkläder
- Handduk
- Vandringsskor
- Solkräm
- Dricksvatten
- Flippfloppsandaler
- Pass (kopia godkänns)
Viktig information
- - Viktig uppdatering: Observera att på grund av underhållsarbete kommer delar av naturreservatet Ein Gedi att vara stängt tills vidare.
- - Handdukar kan hyras (15 ILS) på mötesplatsen före avresa.
- - Observera att detta är en självguidad tur.