Se höjdpunkterna i Kappadokien på en insiktsfull dagsutflykt, inklusive Goreme friluftsmuseum och de berömda älvskorstenarna. Njut av en flygresa tur och retur från Istanbul och ät en typisk lunch i Avanos.
Om aktiviteten
- Gratis avbokning
- Avboka upp till 24 timmar innan aktiviteten och få hela beloppet återbetalat
- Boka nu, betala senare
- Flexibel på resan – boka nu, betala senare.
- Varaktighet: 16 timmar
- Kontrollera tillgänglighet för att se starttider.
- Skippa biljettkön
- Guide
- Engelska, Ryska, Japanska, Spanska
- Upphämtning ingår
- Vänta i hotellets lobby 10 minuter innan du ska hämtas. Föraren kommer att hålla en skylt med ditt efternamn på.
Välj deltagare och datum
Viktig information
Glöm inte att ta med
- Pass
Viktig information
- - Tillåtet bagage är 15 kg plus 8 kg handbagage
- - Inträdesbiljetter till nedanstående attraktioner ingår ej.
- Pasabag
- Goreme-museet
- Din guide kommer att ha förbetalda skip-the-line-biljetter för att undvika långa biljettköer. Du måste betala din guide för dina inträdesbiljetter kontant (euro, dollar eller turkiska lira)
- - Observera att vi inte har någon assistenttjänst för flygplatstransfer.
- Chauffören kommer att släppa av dig vid ingången till İstanbuls flygplats. Vänligen gå till incheckningsdisken enligt de instruktioner som leverantören kommer att dela i förväg.
- När du anländer till destinationsflygplatsen kommer chauffören att vänta på dig med en skylt med ditt namn på.
- - Luftballongflygning ingår inte i paketet. Du måste stanna i Kappadokien i minst 1 natt för att hinna med flygningarna. Eftersom de endast äger rum tidigt på morgonen.