Utforska Kappadokien på en 2-dagars resa från Istanbul och förundras över de ikoniska älvskorstenarna. Njut av bekvämligheten med flyg, boende på ett grotthotell, flygplatstransfer och lunch.
Om aktiviteten
- Gratis avbokning
- Avboka upp till 24 timmar innan aktiviteten och få hela beloppet återbetalat
- Boka nu, betala senare
- Flexibel på resan – boka nu, betala senare.
- Varaktighet: 2 dagar
- Kontrollera tillgänglighet för att se starttider.
- Skippa biljettkön
- Guide
- Spanska, Japanska, Ryska, Portugisiska, Engelska
- Upphämtning ingår
- Vänta i hotellets lobby 10 minuter före din planerade upphämtningstid.
Välj deltagare och datum
Viktig information
Glöm inte att ta med
- Pass eller ID-kort för barn
Inte tillåtet
- Rökning i bilen
Viktig information
- - Observera att vi inte har någon assistenttjänst för flygplatstransfer.
- Föraren kommer att släppa av dig vid ingången till İstanbul flygplats. Vänligen gå till incheckningsdisken enligt de instruktioner som leverantören kommer att dela i förväg.
- När du anländer till destinationsflygplatsen kommer chauffören att vänta på dig med en skylt med ditt namn på.
- - Luftballongflygning ingår inte i paketet.
- Vänligen informera leverantören när de kontaktar dig för en bokning. Priserna kan variera beroende på säsong och densitet. Leverantören bokar platsen åt dig i förväg. Betalning kan göras i Kappadokien.
- Optimala väderförhållanden krävs för en luftballongflygning. Alla flygningar kan när som helst ställas in av den civila luftfartsmyndigheten. Vid avbokning på grund av dåliga väderförhållanden får du full återbetalning.
- - Inträdesbiljetter till nedanstående attraktioner ingår inte.
- Pasabag
- Goreme-museet
- Underjordisk stad