Äventyr

Hvolsvöllur: Naturskönt äventyr med buggy

Äventyr
Hvolsvöllur: Naturskönt äventyr med buggy
5
4 omdömen

Få en glimt av de hisnande isländska landskapen på en kort men spännande buggy-tur. Utforska det vackra området kring Hvolsvöllur och se ett majestätiskt vattenfall när du åker genom naturen.

Om aktiviteten

Gratis avbokning
Avboka upp till 24 timmar innan aktiviteten och få hela beloppet återbetalat
Boka nu, betala senare
Flexibel på resan – boka nu, betala senare.
Varaktighet: 1 timme
Kontrollera tillgänglighet för att se starttider.
Guide
Engelska, Isländska
translation icon
En del innehåll har översatts automatiskt. Se originalet på Engelska.

Höjdpunkter

  • Islands natur
  • Majestätiska vattenfall
  • Fantastisk utsikt

Beskrivning

Upplev vår en timmes äventyrstur med buggy.

Turen startar från vår bas, Brú-basen vid väg 249. Efter en kort genomgång där din guide går igenom säkerhetsprocedurerna, klär vi på oss en snö-/helkroppsdräkt och hjälm och hoppar upp på vår buggy.

Denna entimmes buggy-tur är ett unikt sätt att njuta av den isländska naturen och omfattar att se några av de majestätiska vattenfallen och köra på grusvägar.

Buggy-turer är det senaste inom isländska ATV-äventyr - och Buggy Tour är din chans att prova på det. Dessa fordon för två personer tar dig nära de hisnande vyerna.

Dessa tvåsitsiga, 4×4 ATV är helautomatiska, fullt inspekterade och väglagliga. De är också sprängfyllda med utmärkta säkerhets- och designfunktioner, såsom rullbur, säkerhetsbälten och dubbel A-armad framfjädring. Allt detta ger en buggyåkning som är lika säker som den är bekväm.


Observera att udda nummer 3,5,7,..., och kommer automatiskt att vara enkelresor, eftersom vi bara har plats för 2 per vagn. Glöm inte att lägga till singeltillägget, annars kommer du att bli kontaktad om det senare.

Ingår

  • 1 timmes äventyrstur med buggy
  • Isolerat överdragsbyxa
  • Hjälm
  • Buggy balaclava ansiktsmask
  • Snacks
  • Lämpliga vandringskängor/skor krävs
  • Varma handskar, strumpor och en halsduk
  • Huvudbonad
  • Vattentät jacka och byxor
  • Varma lager - inte bomull
  • Varma utomhuskläder

Inte lämplig för

  • Barn under 5 år
  • Gravida kvinnor

Välj deltagare och datum

Mötesplats

Southcoast Adventure/Brú Base Camp, på väg 249.

Öppna i Google Maps

Viktig information

Glöm inte att ta med

  • Körkort
  • Varma kläder
  • Hatt
  • Vandringsskor
  • Regnkläder
  • Handskar/vantar

Kundomdömen

Samlat omdöme

5 /5

baserat på 4 omdömen

Filtrera
Efter stjärnvärdering
Sortera efter:
Rekommendationer
G
GetYourGuide-resenär – Australien – Verifierad bokning
Great staff! Awesome adventure!
P
Paige – Kanada – Verifierad bokning
the guide was extremely personable and very knowledgeable about the area and the history. it felt very safe and was a highlight of my entire trip
G
GetYourGuide-resenär – Nederländerna – Verifierad bokning

Produkt-ID: 421158

Aktivitetsarrangör:Southcoast Adventure