Denna Petra- och Wadi Rum-tur inkluderar 2 dagar med fantastisk sightseeing, rundvandring och äventyr. Se sandstensformationerna i Petra, hur beduinerna lever i Wadi Rum och bo i ett äkta beduinläger.
Om aktiviteten
- Gratis avbokning
- Avboka upp till 24 timmar innan aktiviteten och få hela beloppet återbetalat
- Boka nu, betala senare
- Flexibel på resan – boka nu, betala senare.
- Varaktighet: 2 dagar
- Kontrollera tillgänglighet för att se starttider.
- Guide
- Engelska
- Upphämtning ingår
- Hämtning från alla hotell i Eilat.
Välj deltagare och datum
Deltagare
Viktig information
Glöm inte att ta med
- Pass eller ID-kort
- Bekväma skor
- Solglasögon
- Solhatt
- Ombyte av kläder
- Solkräm
- Bekväma kläder
Inte tillåtet
- Husdjur
- Skor med öppen tå
Viktig information
- - Observera att turen kan avbokas vid ogynnsamma väderförhållanden
- - Gränsavgifter återbetalas inte efter betalning, även om resan ställs in på grund av väderförhållanden eller andra omständigheter
- - Observera att för enkelbokningar kommer enkelrum att tillhandahållas. För bokningar för 3 personer, boende för 3 personer etc.
- - Standardbeduintältet har dusch och toalett på utsidan. Du har möjlighet att uppgradera tältet till ett med egen toalett och dusch.
- - Vänligen bekräfta platsen för upphämtning med den lokala partnern samt passuppgifterna för alla resenärer som kommer med på turen
- - Visum för begränsade nationaliteter kan endast behandlas på den relevanta ambassaden
- - För vinterturer, vänligen ta med varma kläder
- - Ta också med ditt eget dricksvatten för resan