Sväva 150 meter upp i luften med World Balloon i Berlin. Säkrad med stålkabel svävar du över staden och njuter av en fri utsikt i alla riktningar.
Om biljetten
- Gratis avbokning
- Avboka upp till 24 timmar innan aktiviteten och få hela beloppet återbetalat
- Boka nu, betala senare
- Flexibel på resan – boka nu, betala senare.
- Varaktighet: 15 minuter
- Kontrollera tillgänglighet för att se starttider
- Tillgängligt med rullstol
Höjdpunkter i recensioner från andra resenärer
Personalen är otroligt vänlig och välkomnande. Sitt- och väntområdet är utmärkt. När du stiger ger en inspelning information om din längd och föraren och guiden delar intressanta fakta längs vägen. De håller dig också informerad om den återstående tiden, vilket säkerställer att du får ut det mesta av upplevelsen. Utsikten är enastående, särskilt på en solig dag, och du kommer därifrån med oförglömliga minnen och fantastiska bilder.
Jag hade så roligt och hade turen att ha den bästa vintersolnedgången någonsin! Kan varmt rekommendera upplevelsen ✨
Välj deltagare och datum
Mötesplats
Vi träffas vid Шар Welt (världskartan/globen) nära Checkpoint Charlie.
Öppna i Google MapsViktig information
Viktig information
- - Antalet gäster som tillåts per uppstigning beror på vindförhållandena. Om dåliga väderförhållanden hindrar din uppstigning från att äga rum vid önskad tidpunkt kan din voucher användas vid en annan tidpunkt eller så kan du få pengarna tillbaka
- - Denna voucher gäller för en uppstigning (15 minuter) när som helst under öppettiderna (med reservation för ändringar): 10:00 - 16:00
- - Vänligen kontrollera här: https://berlinhelicopter.de/en/ballooning-weather/ om vi är i drift. Vi uppdaterar informationen varje dag med början kl. 10.00.