Upptäck Berlin på en 2,25 timmars båtkryssning längs floden Spree. Se några av stadens ikoniska sevärdheter, inklusive regeringsdistriktet, Bellevue-palatset, Berlins katedral och Museumsinsel.
Om aktiviteten
- Gratis avbokning
- Avboka upp till 24 timmar innan aktiviteten och få hela beloppet återbetalat
- Boka nu, betala senare
- Flexibel på resan – boka nu, betala senare.
- Varaktighet: 135 minuter
- Kontrollera tillgänglighet för att se starttider.
- Värd eller person som hälsar välkommen
- Tyska
- Valbar audioguide
- Tyska, Spanska, Svenska, Nederländska, Engelska, Franska, Hebreiska, Italienska, Polska, Ryska, Kinesiska, Portugisiska
Höjdpunkter i recensioner från andra resenärer
Blev verkligen mer än nöjd. Det var dåligt väder när vi åkte turen, men den helt fantastiska guiden gjorde båtturen jätte trevlig. Vi trodde först att guiden endast skulle vara på tyska, men han guidade också på engelska.
1. Genom de historiska delarna samt Berlins hamn- mycket intressant och vacker. Delen genom berlinshamn (Westhafen) mer än traportsträcka, men nödvändig för att få till en bra rundtur. 2. Bör göras när det inte är för varmt eller regnar. 3. Något dyrt att köpa dryck och mat. 4. Plaststolarna ej så bekväma och väl trångt om fullsatt på övre däck. 5. Adioguiden lagom mycket om Berlin, men det gör inget om du vet en den del själv. 6. Var på plats tidigt och välj sittplats. Obs- inga bord för flertalet sittande. 7. Rökning tillåten på övre däck och vissa utnyttjar det hela tiden.
Välj deltagare och datum
Deltagare
Mötesplats
Mötesplatsen varierar beroende på bokat alternativ.
Viktig information
Viktig information
- - Resans rutt kan komma att ändras
- - Windows-platser kan inte garanteras; kom i god tid om du har en önskad plats
- - Det finns ingen levande guide.
- - Egen mat och dryck är inte tillåten ombord